Васильківське бюро правової допомоги інформує
опубліковано 14 липня 2021 року о 15:15

Як діяти в разі втрати, пошкодження чи зіпсування державного акта на право власності на землю?

Державні акти на право власності на земельну ділянку не видаються ще з початку 2013 року. Видача дублікатів також неможлива.

Станом на сьогодні право власності на земельні ділянки реєструється у Реєстрі речових прав на нерухоме майно, а підтвердженням реєстрації прав власності на земельну ділянку є витяг з цього реєстру.

Що ж робити якщо з тих чи інших причин Ви втратили, пошкодили чи зіпсували державний акт? Для підтвердження свого права власності на земельну ділянку слід звернутися у центр надання адміністративних послуг для державної реєстрації права власності у зв’язку з втратою, пошкодженням чи зіпсуванням відповідного державного акта на право власності на земельну ділянку.

Для державної реєстрації права власності та інших речових прав на земельну ділянку, права власності на об’єкт нерухомого майна, реєстрацію яких проведено до 1 січня 2013 р. відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, у зв’язку із втратою, пошкодженням чи псуванням відповідного державного акта на право власності чи постійного користування земельною ділянкою, свідоцтва про право власності на нерухоме майно використовуються відомості з Державного земельного кадастру або Реєстру прав власності на нерухоме майно, який є архівною складовою частиною Державного реєстру прав, та паперовий носій інформації (реєстрові книги, реєстраційні справи, ведення яких здійснювали підприємства бюро технічної інвентаризації).

У разі наявності у Вас копії примірника втраченого, пошкодженого чи зіпсованого державного акта, свідоцтва про право власності на нерухоме майно подається також відповідна копія.

Якщо копія не збереглася, в такому випадку необхідно звернутися до управління Держгеокадастру для отримання копії держакта з архіву.

Якщо державний акт на право власності наявний, але в ньому відсутній кадастровий номер земельної ділянки, у такому разі Вам необхідно вчинити дії щодо присвоєння кадастрового номера та реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі. Для присвоєння кадастрового номера необхідно спочатку звернутись до землевпорядної організації та виготовити технічну документацію на земельну ділянку, а потім звернутися до територіального управління Держгеокадастру.

Також Вам необхідно подати оголошення про втрату документа у друкованих засобах масової інформації за місцем розташування земельної ділянки, в якому повинні бути зазначені назва документа, його номер і дата видачі, на чиє ім’я виданий, яким органом (крім випадків пошкодження чи зіпсування документа).

Державна реєстрація прав у випадку втрати державного, проводиться виключно за умови встановлення державним реєстратором наявності зареєстрованих речових прав на підставі таких документів у Державному земельному кадастрі чи в Реєстрі прав власності на нерухоме майно, або на паперових носіях інформації (в реєстрових книгах, реєстраційних справах, ведення яких здійснювали підприємства бюро технічної інвентаризації), з обов’язковим зазначенням у Державному реєстрі прав відомостей про втрату, пошкодження чи зіпсування відповідного документа.

За наслідком реєстрації видається витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, який і підтверджуватиме факт належності Вам земельної ділянки.

У разі потреби в безоплатній юридичній консультації чи захисті Ваших прав у суді звертайтеся до Васильківського бюро правової допомоги за адресою: смт.Васильківка, вул.Партизанська,150, 1-й поверх, праве крило, каб.52, тел. 05639 9 13 22.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux