СИНЕЛЬНИКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР № 1 філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області інформує
опубліковано 29 вересня 2021 року о 10:10

Поглиблення співпраці з громадою

задля безпеки суспільства

          28.09.2021 року відбулася робоча зустріч співробітників Синельниківського районного сектору №1 філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області  з  представниками КЗ «Центр надання соціальних послуг» Дубовиківської сільської ради, Синельниківського району, Дніпропетровської області та служби у справах дітей виконавчого комітету Дубовиківської сільської ради, Синельниківського району, Дніпропетровської області.

Під час зустрічі розглядались питання щодо покращення спільної профілактичної роботи із засудженими до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, адже тільки у тісній взаємодії можна досягнути неабияких результатів. Обговорювались нагальні питання під час взаємодії та в ході проведення соціально-виховної роботи із суб’єктами пробації, адже сутність пробації полягає у випробуванні певних категорій правопорушників спеціальними юридичними обов’язками, поєднаними з наданням їм різної підтримки реабілітаційного характеру. Її мета полягає в ефективному виправленні засуджених та зведенням до мінімуму, наскільки це можливо, кримінального рецидиву з їхнього боку.

Важливою складовою виступає дослідження особистості (оцінка ризиків і потреб правопорушника), яке дозволяє отримати картину моральних цінностей конкретних правопорушників, визначити реальні та ефективні заходи виховної та соціально-психологічної роботи з ними.

Пробація значно полегшує роботу правоохоронних органів, судової системи, забезпечує координацію взаємодії державних установ, місцевого самоврядування, неурядових організацій, окремих громадян (волонтерів) в процесі виконання покарань, альтернативних позбавленню волі, та запобігання кримінальним правопорушенням. Саме через це пробація в сучасних умовах і лише у  тісній взаємодії з органами місцевого самоврядування, державними установами, громадськими та неурядовими організаціями здатна виступати дієвим елементом механізму убезпечення суспільства громади.

На завершенні зустрічі сторони відзначили, що мобілізація зусиль у процесі організації супроводу та надання соціальних послуг, а також проведення профілактичної змістовної роботи з метою недопущення в подальшому кримінальних проявів – є невід’ємною складовою організації якісної соціально – виховної роботи з суб’єктами пробації.


Роль пробації в ГУМАНІЗАЦІЇ

СИСТЕМИ ВИКОНАННЯ покарань

          29.09.2021 року відбулася робоча зустріч співробітників Синельниківського районного сектору №1 філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області  з  представниками КЗ «Центр надання соціальних послуг» Дубовиківської сільської ради, Васильківського району, Дніпропетровської області, служби у справах дітей виконавчого комітету Дубовиківської сільської ради, Васильківського району, Дніпропетровської області та старостою Чаплинського старостинського округу Дубовиківської сільської ради.

          Під час зустрічі з присутніми було обговорено  важливість пробації як нового виду суспільних відносин, який за мету ставить не кару та ізоляцію від суспільства, а, навпаки, максимальне залучення всіх без винятку громадян до збереження людини від негативного впливу злочинного середовища, надання допомоги задля набуття повноправного членства в суспільстві.

У міжнародній практиці запобігання злочинності визнано, що позбавлення волі повинно застосовуватися як крайній засіб впливу до небезпечних злочинців, оскільки ізоляція від суспільства нерідко сприяє деградації особистості та втраті соціально корисних зв’язків.

Застосування видів покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, чи таких, що входять до системи пробації, є вигідним також і з економічної точки зору.

Сьогодні велика кількість осіб, які відбувають пока­рання в Україні за вчинені злочини, відірвані від навколиш­нього середовища, перебувають у несприятливих для їхньої по­зитивної реабілітації умовах, переживають важкі психічні стани, викликані ізоляцією від суспільства, примусовим способом життя, обмеженнями в реалізації потреб особистості, вимуше­ністю бути в замкненому колі таких самих злочинців. На багатьох засуджених справляють негативний вплив і такі чин­ники, як розлучення з сім’єю, втрата родинних зв’язків, втрата фаху, місця проживання тощо.

З метою вирішення цієї проблеми вживаються різноманітні організаційно-правові заходи, пріоритетними з яких є застосування санкцій, альтернативних позбавленню волі та поєднаних з наглядом за засудженими.

Впровадження пробації як одного з механізмів впливу на осіб, які не являють великої загрози для безпеки суспільства, стало важливим аспектом діяльності працівників органу пробації у тісній взаємодії з органами місцевого самоврядування.

Все це допоможе вплинути на чисельність засуджених в місцях позбавлення волі і захистити від "кримінального зараження" осіб, які не становлять великої небезпеки для суспільства.

 

Синельниківський районний сектор № 1

філії Державної установи «Центр пробації»

у Дніпропетровські області

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux