Україна
місцеве самоврядування
Дубовиківська сільська рада
Васильківський район Дніпропетровська область
Рішення сесій
від 07 жовтня 2021р.№ 337-14/VIIІ
Про затвердження інформації про результати діяльності Синельниківської окружної прокуратури Дніпропетровської області в першому півріччі 2021 року
Опубліковано 11 жовтня 2021

       Відповідно до пункту 40 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою налагодження співробітництва з органами прокуратури з питань дотримання законності, боротьби із злочинністю, охорони громадської безпеки і порядку та підвищення результативності вказаної діяльності на території Дубовиківської сільської ради, сесія Дубовиківської сільської ради

 

ВИРІШИЛА:


         1. Затвердити інформацію керівника Синельниківської окружної прокуратури Дніпропетровської області С.С. Григоряна про результати діяльності Синельниківської окружної прокуратури Дніпропетровської області в першому півріччі 2021 року (додаток 1 до рішення).

        2. Прийняте рішення оприлюднити згідно вимог чинного законодавства.

        3. Контроль   виконання  цього рішення покласти на постійну комісію з питань  прав людини, законності, депутатської діяльності, етики та регламенту  (голова – Прохуренко А.Ю.).

         

 

Сільський голова                                                            Микола КАРНАУХс. Дубовики

07.10.2021р.

№ 337-14/VIIІДодаток

рішення Дубовиківської

сільської ради

       07.10.2021 року № 337-14/VIII   

                                                                     

 

 

Інформація про результати діяльності Синельниківської окружної прокуратури Дніпропетровської області в першому півріччі 2021 року


Так, Синельниківською окружною прокуратурою за 6 місяців 2021 року вживався комплекс організаційно-практичних заходів, спрямованих на ефективну реалізацію функцій, покладених на органи прокуратури. Загалом були досягнуті позитивні результати на всіх напрямках прокурорської діяльності, проте залишаються не вирішеними ряд проблем, в тому числі у сфері протидії злочинності.

Завдяки вжитим заходам, спостерігається зниження протягом І півріччя 2021 року на території Синельниківського (Васильківського) району в межах Васильківської селищної територіальної громади та Дубовиківської сільської територіальної громади у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року рівня загальної злочинності з числа облікованих кримінальних правопорушень у звітному періоді на 14,6% (з 144 до 123), кількості зареєстрованих тяжких злочинів на 80% (з 15 до 3), зменшення кількості тяжких тілесних ушкоджень, що спричинило смерть потерпілого на 100% (з 1 до 0), шахрайств на 20 % ( з 5 до 4).

За 6 місяців 2021 року у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року спостерігається зменшення рівня дитячої злочинності по Синельниківському (Васильківському) району в межах Васильківської селищної територіальної громади та Дубовиківської сільської територіальної громади на 400 % (0 проти 4).

Усього протягом І півріччя 2021 року Синельниківським РУП ГУ НП у Дніпропетровській області та його територіальними відділеннями зареєстровано 1164  кримінальних правопорушень, що на 315, або на 24% менше, ніж за аналогічний період 2020 року (1479).

Завдяки постійному контролю за станом досудового розслідування кримінальних проваджень, протягом 6 місяців 2021 року до суду скеровано 1 кримінальне провадження, по яким прокурором скасовувалась постанова слідчого про закриття.

З метою повного викорінення негативної практики укриття кримінальних правопорушень територіальними органами Національної поліції, протягом 6 місяців 2021 року Синельниківською окружною прокуратурою до суду направлено 1 кримінальне провадження, укрите органами Національної поліції, із 15 виявлених.

Вжиті організаційно-практичні заходи сприяли належній реалізації повноважень прокурорів відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України, а також інших функцій органів прокуратури.

Так, вжитими координаційними заходами органи Національної поліції переорієнтовано на розслідування актуальних кримінальних правопорушень на пріоритетних напрямках, навіть незважаючи на зменшення кількості прокурорів в окружній прокуратурі, наявності 7 вакантних посад, що складає 33% від штатної чисельності, за 6 місяців 2021 року збільшилась кількість направлених до суду обвинувальних актів у бюджетній сфері - 6 (за аналогічний період 2020 року - 5) та у кримінальних провадженнях про корупційні злочини – 4 проти 3 у 2020 році. У порівнянні з минулим роком на тому ж рівні залишилась кількість направлених до суду обвинувальних актів у сфері земельних правовідносин – 4.

Так, в травні місяці до суду направлено обвинувальний акт за
ч. 2 ст. 191-7 КК України за фактом самовільного зайняття земельної ділянки в охоронній зоні. В ході розслідування встановлено, що особа будучи працівником  ФГ «Мегасан» навесні 2021 року розорав курган на території Дебальцівського старостинського округу Васильківської селищної ради.

Крім  того, за аналогічним фактом в червні місяці направлено обвинувальний акт, у зв’язку з проведенням польових робіт на земельній ділянці, яку орендує ФГ «Нове», на курганcьких могильниках, які знаходяться в охоронних зонах на території Великоолександрівського старостинського округу Васильківської селищної ради.

Також, активізовано роботу в протидії незаконній порубці лісу. До суду скеровано 5 кримінальних проваджень вказаної категорії. Так, наприклад можна привести кримінальне провадження, де особа, здійснила незаконну порубку в лісосмузі, розташованій неподалік с. Колоно-Миколаївка, Васильківського району, Дніпропетровської області чим заподіно збитки у сумі 34 тис. грн. В січні місяці обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні направлено для розгляду по суті до Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області. 17.03.2021 особу вироком суду визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України та призначено покарання у вигляді 1 року обмеження волі, на підставі ст. 75 КК України особу звільнено від відбування покарання з випробуванням строком на 1 рік, дві бензопили, якими здійснювалась порубка, конфісковано в дохід держави.

Також, прокуратурою в лютому місяці до суду направлено обвинувальний акт за ч. 1 ст. 246 КК України за фактом незаконної порубки лісопосадки, що розташована неподалік від с. Чаплине Васильківського району Дніпропетровської області, якою заподіяно збитків на 49 тис. грн. Судовий розгляд триває.

Завдяки вдалій організації діяльності прокурорів Синельниківської окружної прокуратури щодо здійснення процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних проваджень, прокуратурою забезпечено направлення до суду 229 обвинувальних актів, з яких 10 з угодами. При цьому, завдяки постійному підвищенню якості процесуальних документів, протягом першого півріччя поточного року не допущено повернення судами обвинувальних актів.

Відділенням поліції № 1 Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області закінчено досудове розслідування з направленням обвинувальних актів до суду у 51 кримінальному провадженні. 

Протягом 2021 року значно активізовано роботу по перевірці додержання територіальними органами Національної поліції вимог Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність».

Прокурорами в порядку нагляду перевірено 106 оперативно-розшукові справи, за результатами виявлених порушень та внесених прокурорами 2 актів реагування, не допущено порушення конституційних прав громадян шляхом скасування 1 незаконної постанови винесеної територіальним органом Національної поліції під час здійснення оперативно-розшукової діяльності, надано 51 письмову вказівку.

Синельниківською окружною прокуратурою у І півріччі 2021 року в ході здійснення нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян внесено 23 документи реагування, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 36 осіб, 20 – працівників ДУ «Синельниківська виправна колонія (№94)», скасовано 2 акти – накази керівництва колонії. Крім того, прийнято участь у 143 засіданнях щодо вирішення судом питань, пов’язаних з виконанням покарань. Розпочато 1 кримінальне провадження за ст. 272 КК України за фактом порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на території колонії.

Крім того, протягом 2021 року Синельниківською окружною прокуратурою вжито заходів представницького характеру на захист інтересів держави.

Так, підготовлено та подано до суду 10 позовних заяв на загальну суму
32,3 млн. грн. Задоволено 6 позовних заяв на загальну суму 25 млн. 723 тис. грн..

З питань земельних правовідносин пред’явлено 2 позови на суму
30,858 млн. грн. Прокуратурою пред’явлено позов до господарського суду в інтересах Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Васильківської районної державної адміністрації про стягнення грошових коштів з
особи у сумі 109 тис. грн. (заборгованості з орендної плати), розірвання договору оренди землі та повернення земельної ділянки водного фонду площею 59,3035 га вартістю 25 млн. грн. В травні місяці вказаний позов задоволено.

Підготовлено та подано до суду з питань державної та комунальної власності 2 позовні заяви на суму 801 тис. грн.

Так, в інтересах Васильківської селищної ради прокуратурою пред’явлено позов до господарського суду про визнання недійсною додаткової угоди до договору оренди нерухомого майна, що належить до власності територіальної громади Васильківської селищної ради від 05.09.2017, яка була укладена 25.06.2020 між Виконавчим комітетом Васильківської селищної ради Васильківського району Дніпропетровської області та громадянином, щодо надання в оренду нежитлової будівлі гаражу, загальною площею 298 кв.м., що розташований за адресою: Дніпропетровська область, Васильківський район,
сел. Правда, вул. Заводська, 1А. вартістю 599 тис.грн. та її повернення, у зв’язку з тим
, що на час її укладання, в порушення вимог ст. 11 Закону України «Про оренду державного та комунального майна»  не була проведена оцінка об’єкта оренди та не визначена вартість даної будівлі. В травні місяці вказаний позов задоволено.

У бюджетній сфері заявлено 1 позовну заяву про стягнення збитків, завданих кримінальним правопорушенням на суму 5 тис. грн.

У сфері охорони навколишнього природного середовища прокуратурою пред’явлено – 3 позовні заяви на суму 134 тис. грн.

Так, прокуратурою в червні місяці пред’явлено позов про стягнення збитків, завданих кримінальним правопорушенням у сфері охорони навколишнього природного прокуратурою місяці в інтересах Васильківської селищної ради Синельниківського району Дніпропетровської області на суму 34 тис. грн. до особи - шкода заподіяна незаконною порубкою лісу.

За результатами моніторингу незаконних судових рішень внесено 4  апеляційні скарги.

Так, наприклад, окружною прокуратурою в березні місяці внесено апеляційну скаргу на рішення Васильківського районного суду від 21.04.2020, яким безпідставно задоволено позовні вимоги громадянина до Миколаївської (Дубовиківська) сільської ради Васильківського району Дніпропетровської області про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом та визнано за ним право постійного користування земельною ділянкою площею 40,0 га, що розташована на території Миколаївської (Дубовиківська) сільської ради Васильківського району Дніпропетровської області, в порядку спадкування за законом після смерті іншої особи. Хоча, спірна земельна ділянка була надана на праві постійного користування померлому. При цьому позивач, не міг набути в порядку спадкування право постійного користування землею, набуте спадкодавцем на підставі державного акту, оскільки відповідно до норм чинного законодавства таке право взагалі не може спадкуватися. На теперішній час справа перебуває на розгляді.

Також, прокуратурою в березні місяці внесено апеляційну скарга з аналогічного питання в інтересах Васильківської селищної ради на рішення Васильківського районного суду Дніпропетровської області від 13.05.2020, яким визнано за особою у порядку спадкування за законом право постійного користування земельною ділянкою площею 38,3 га, що розташована на території Богданівської сільської ради (Васильківська селищна об’єднана територіальна громада) та призначена для ведення сільського фермерського господарства. Скарга перебуває на розгляді в суді.

Крім того, аналогічну апеляційну скаргу на рішення Васильківського районного суду щодо визнання особою у порядку спадкування за законом право постійного користування земельною ділянкою площею 50 га розташованої на території Письменської селищної ради (Васильківська селищна об’єднана територіальна громада) та призначеної для ведення сільського фермерського господарства окружною прокуратурою подано в червні місяці, скарга перебуває на розгляді в суді.

Протягом 2021 року виконано судових рішень на 26 тис. грн. із 1,2 млн. грн. Протягом 2021 року подано 12 скарг на дії чи бездіяльність посадових осіб державної виконавчої служби. З них на посадових осіб Васильківського РВ ДВС Південно-Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Дніпро) - 4.

За результатами здійснення представницької діяльності до ЄРДР внесено відомості про вчинення 4 кримінальних правопорушень, направлено до суду – 1.

У сфері захисту прав і свобод дітей в січні прокуратурою внесено 1 позовну заяву немайнового характеру.

Разом з тим повідомляю, що протягом 6 місяців 2021 року до окружної прокуратури надійшло 146 звернень. Прийнято на особистому прийомі 3 громадянина. Розглянуто по суті 90 звернень (в тому числі 10 дублетних), з них задоволено 1 звернення, до інших відомств для розгляду направлено 47 звернень, 9 звернень повернуто заявникам.

Більшість вирішених звернень стосується питань досудового розслідування - 66 звернень, з них на дії та рішення слідчих поліції – 41.

В порядку Закону України «Про доступ до публічної інформації» до окружної прокуратури протягом зазначеного періоду запити на інформацію не надходили.

Окружною прокуратурою для висвітлення своєї діяльності здійснено 60 виступів в засобах масової інформації.

 

Секретар ради                                                                     Ірина РОЖКОВА

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux